140 bewoners in Haarlemmermeer aanwezig voor een duurzaam huis!

Dinsdag 14 april was een drukke dag voor team Tegenstroom. In Floriande én in Zwanenburg-Halfweg was een informatiebijeenkomst over verduurzamen van woningen. Op één avond waren er in totaal zo’n 140 bewoners bijeen om te luisteren naar de plannen in hun buurt of dorp. Hieronder een kort verslag van de beide drukbezochte bijeenkomsten. 

Floriande-eilanden 
Sinds juli 2025 komt er elke maand een groep bewoners, met ons en de gemeente samen om mee te denken met de plannen voor het eerste eiland in Floriande. De groep bestaat uit energiecoaches, wijkraadsleden en enthousiaste bewoners die al aan hun huis geklust hebben. Zo is Eiland Energie ontstaan.   
Afgelopen winter zijn er twee soorten onderzoeken gedaan bij de meest voorkomende woningen. Een die gericht was op energie besparen door het dichten van kieren en naden, de zogeheten kierenjachten. En de ander is een set maatregelen die kunnen worden gedaan om het huis duurzaam te gaan verwarmen. Naar aanleiding van de ‘kierenjachten’ is er een kluslijst gemaakt die concrete tips geeft over de meest voorkomende kieren en naden met uitleg over hoe je deze kan aanpakken.  

De uitslagen van deze onderzoeken zijn dinsdag gepresenteerd. De opkomst was enorm; er waren 90 bewoners in de zaal van de SKWA! Er werd verteld over de grootte van de warmtepomp, waar die kan staan en welke andere kleine maatregelen er nodig kunnen zijn. Ook heeft er een bewoner verteld over zijn bijzondere ervaringen met de kierenjachten en heeft een ander tips meegegeven aan z’n buurtbewoners over het verbeteren van je huis.  

De volgende bijeenkomst gaat over hoe je deze maatregelen zou kunnen betalen. Alle informatie, woningscans, kluslijsten en ander nieuws is terug te lezen op de website van Eiland Energie.

Zwanenburg/Halfweg 
De eerste bijeenkomst van team Duurzaam over de Brug was een succes. Zo’n 50 belangstellenden kregen informatie over verduurzamen van hun woning. Energiecoach Jan Willem ging afgelopen winter bij 15 dorpsgenoten langs met een warmtebeeldcamera en onderzocht waar warmte lekt. Hij lichtte 7 belangrijke warmtelekken toe. Er zijn afgelopen winter ook woningscans gedaan bij 6 veelvoorkomende woningen.  Andrea lichtte een aantal woningscans toe. Tenslotte vertelde Kees van de Dorpsraad over veel gebruikt schipholglas: misschien wel geluidwerend, maar niet isolerend!  

De presentatie staat hier.
Er waren meer aanmeldingen dan plek in de zaal in het Dorpshuis. Daarom organiseert Duurzaam over de Brug de bijeenkomst op 19 mei nog een keer. Aanmelden kan via de website.

Team Duurzaam over de Brug bestaat uit vrijwillige energiecoaches en leden van de Dorpsraad. Ze willen dorpsgenoten onafhankelijk advies geven om – in stapjes – hun woning te verduurzamen. Dat geeft meer comfort én verlaagt je energienota. Tegenstroom begeleidt het bewonersinitiatief.  


 
Doe nu direct wat je misschien al een hele tijd van plan was.
Overstappen

Gratis, eenvoudig en snel. Echt maar een paar muisklikken.
Je bent er bijna.



van de ontwikkelingen en projecten.
Lees onze nieuwsbrief.

Schrijf in


Ons doel is zoveel mogelijk schone energie realiseren in Haarlemmermeer.

Lees hier

over al onze projecten